İSLAM BATI İLİŞKİLERİ 3

“Türkler kendilerini yok etmeye gelen bu Avrupalıların perişan ve sefalet içerisindeki hallerine acıyarak onlara yardım da ettiler. Karınlarını doyurup insanî ihtiyaçlarını karşıladılar ve bir anlamda onların hayatta kalmalarını sağladılar.”

Bu olayları anlatan Haçlı müellifi Odo de Deuil,

“ Ey hıyanetten daha zalim olan merhamet! Müslümanlar, Hıristiyanlara ekmek verdi ve onların dinini satın aldı. Ama bunu yaparken onları hiç zorlamadılar.”

Diye yazar.

Bilindiği gibi bazı memleketlerin insanlarının karakteristik özellikleri vardır. Misal bir yöre dik başlı ve asi iken başka bir yöre insanının karakteri yumuşak uysal ve ağır başlı olabiliyor.
Bazısı sadece görev adamıdır, kendisini adeta adar. Kimi yönetici vasıflara doğuştan sahiptir, kamuyu düzenleyebilir. Kimi çabuk manipüle edilerek disiplininden uzaklaştırılarak bozguna başlar.

İslâm ve Batı ilişkileri arasındaki kuramların değerlendirilmesi bizim tarafımızdan isimlendirilmiştir. Yoksa Batının ve Avrupa’nın tek derdi Türklük ve Türklerdir. Hemen hemen her aklı başında Müslüman dinin Allah’ın olduğunun ve bir beşerin bu dine zerre kadar zarar veremeyeceğini bilir. Batı ve Avrupalılar inanç sistematiğini kendileri oluşturduklarından, yani ilahi olanı bozup bunu beşerin eliyle düzenleyerek daha iyi bir şey ortaya çıkarabileceklerini sandılar. Yani ruhsuz bir beden gibi cesetleşmiş halde mat bir sonuç elde ettiler.

“Yahudi’nin tanrı inanışı, Yunan’ın felsefesi ve Roma’nın hukuku. Hıristiyanlık bunun üzerindedir.”
Taceddin Kutay (Türk-Alman Ünv. Arş. Görv.)

Onlar, kendi halklarının kuşatıcı ve kapsayıcı bir inancın kollarında sükûna ereceklerini bildikleri için, bir türlü İslâm karşıtlığını aşağı seviyelerde tutmazlar. Yükselen radikal terör kuşakları ve bunların akıl almaz vahşeti karşısında kendi halklarını dehşete düşürerek, “işte, İslâm budur” diyerek hizada durmalarını isterler.

Aslında İslâm’ın bu derece sapkın bir inanç olmadığını ve tek gerçek din olduğunu kendileri de bilmelerine rağmen, onların bozuk hükümranlıklarına son vermesinden korktukları için (tıpkı cahiliyenin müşrikleri gibi) ellerinden geldiğince karşı çıkıyorlar. İslâm’ın kendisinde olmayan ve müntesiplerinin de asla olamayacakları yapay kişilikleri peydahlayarak, kendilerince laboratuvar ortamında ürettikleri bir din’e, bu İslâm’dır kılıfı giydirerek ve onu da çirkin, canavar ve vahşetin akılları yırtan halleriyle sergileyerek dünya halklarına pazarlıyorlar. Dinin aslı olan İslâm’ın kendisinde böyle bir şey olmayışının kanıtı niteliğinde ve itiraf gibi açık ve seçik olan bu çabaları gösteriyor ki tüm insanlık için kurtuluş adası İslâm’dır.

“Her ağacı meyvesinden tanırsınız. Öyle ki, dikenli bitkilerden incir toplayamaz, çalılardan da üzüm devşiremezsiniz.” Hz. İsa (a.s.) Luka 6:44

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin de olduğu 300 Fransız yazar ve siyasetçi, Yahudi düşmanlığı yaydığı iddiasıyla Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkartılmasını talep etti.

http://www.trthaber.com/haber/gundem/disisleri-bakani-cavusoglundan-fransanin-skandal-bildirisine-sert-tepki-364142.html

Avusturya’dan skandal karar! Camileri kapatıyorlar

Hükümet, ülkede biri Türklere ait 7 caminin faaliyetlerinin durdurulmasına ve yurt dışından finanse edilen çok sayıda imamın sınır dışı edilmesine karar verdi – Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı ATİB’ DE görevli 2 imamın oturumları iptal edilirken, çok sayıda imama yönelik sınır dışı süreci başlatıldı.

https://www.takvim.com.tr/dunya/2018/06/08/avusturyadan-skandal-karar-camileri-kapatiyorlar

“İslamcı başka bir şey, Müslüman yada İslam başka bir şey. Fakat batı, işte bu Taliban, el kaide, daiş gibi filan örgütlerin ortaya çıkışını tetikleyerek, İslamcı örgütlerin hatalarını, yaptıkları katliamları İslam’a mal ederek, İslam’ı alternatif ve referans olmaktan çıkartmak istiyorlar.”
(Ömer Özkaya)